Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star

Ожиріння - хвороба, що характеризується високим вмістом жиру в організмі. Патологія обміну речовин викликає появу зайвої ваги. Також на появу зайвої ваги можуть впливати порушення ендокринної системи. Для того, щоб вилікувати ожиріння, треба спочатку встановити його причини. Провести діагностику та виявити ступінь ожиріння. Існує така класифікація ожиріння:

Надлишкова вага

ІМТ при надмірній вазі 25-29,9 — це початкова стадія ожиріння.

Випадки виникнення:
1. Гіперстенічний тип статури, зустрічається у спортсменів, які багато років займаються важкою атлетикою, пауерліфтингом та аналогічними видами спорту. Небезпеки не представляє. 2. Раніше вага була в нормальному діапазоні, потім стала підвищуватися і перейшла в надмірну. В даному випадку слід звернути увагу на свій спосіб життя та самопочуття.

Ожиріння першого ступеня

ІМТ в діапазоні: 30-34,5.

Види ожиріння 1 ступеня:

  • аліментарне – до нього призводить вживання висококалорійної їжі та мало рухливий спосіб життя. Генетична схильність. Схильні жінки старше сорока років.
  • екзогенний – схожий на попередній, але не генетичну схильність, а набуту патологію.
  • вісцеральне - найнебезпечніше і важко піддається лікуванню, т.к. жир накопичується на внутрішніх органах.
  • гіноїдна - дуже поширена у жінок, жир накопичується в області стегон, живота, сідниць.

Ця стадія хвороби легко піддається лікуванню за допомогою коригування харчування та збільшення фізичних навантажень.

Ожиріння другого ступеня

ІМТ: 35-39,9.

При ігноруванні проблеми на першій стадії неминуче захворювання перейде в другу.
Жінки починають відчувати складності у виконанні повсякденних обов'язків — швидко втомлюються, з'являється задишка, хропіння. Через зайву вагу збільшується навантаження на суглоби, підвищується артеріальний тиск, вміст цукру і холестерину в крові. Найчастіше зустрічається у жінок віком понад п'ятдесят років.

Види ожиріння 2 ступеня:

- аліментарний - опис наведено вище.
- Екзогенно-конституційний - сприяє генетична схильність у поєднанні з неправильним харчуванням.

Вісцеральне ожиріння - різновид абдомінального типу патології, при якій жир відкладається навколо внутрішніх органів в області живота.

Ожиріння третього ступеня

ІМТ більше сорока

Запущена стадія захворювання. Вага тіла збільшується вдвічі. Для лікування даної потрібно звернутися до фахівця. Потрібно медикаментів і хірургічне втручання. Даний ступінь дуже небезпечний, оскільки страждають внутрішні органи, спостерігаються порушення в роботі серця сечовидільної системи, опорно-рухової системи. Є небезпека переходу третього ступеня ожиріння в такий вид, як морбідне ожиріння.
У лікуванні важливим аспектом є психотерапія. Психотерапевт допомагає хворому налаштуватися на новий спосіб життя, у тому числі на фізичне навантаження та обмеження у харчуванні.

Лікування ожиріння

Госпіталізувати доводиться досить рідко, вся терапія проводитися вдома. Одна з головних умов – бажання самого хворого. Лікування відбувається за допомогою комбінування кількох методів.

1. Правильне харчування Їсти на добу 5-6 разів не більшими порціями, тільки не голодувати. Виключити з раціону смажене, випічку, хлібобулочні вироби, газовані напої, солодке, якщо відмовити від солодкого зовсім не виходить, можна замінити, наприклад, медом. Вживати мінімум солі, трохи більше 8 гр. на день. 2. Фізичне навантаження У добу потрібно витрачати більше калорій, ніж споживати. Для початку буде достатньо щодня ходити швидким кроком не менше 40 хвилин. 3. Лікування медикаментами

Вживати лікарські препарати та БАДи без консультації лікаря небезпечно для здоров'я. Тому перед застосуванням бажано проконсультуватись у фахівця. Препарати бувають 2-х видів:

  • Знижуючі апетит;
  • Погіршення засвоєння поживних речовин.
  • Препарати підбираються індивідуально і якщо немає ефекту потрібно припинити прийом та замінити ліки.

4. Хірургічне втручання

Якщо вага людини більша за нору на 50 кг і вище, позбутися ожиріння можна тільки за допомогою хірургічної операції:

· Шунтування шлунка
· Поздовжня резекція шлунка
· Бандажування шлунка.

Хірургічне втручання – це крайній захід.

5. Лікувальні обгортання, масаж, лікувальні ванни

Можна використовувати як допоміжний метод. Масаж допомагає покращити кровообіг, лімфострум, що допомагає при спалюванні жиру. При регулярному застосуванні ефект буде білішим помітним.

Наше відділення


Online консультація 24/7