Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star

Коли перепробували дієти та вправи, бажаного результату не принесли. Якщо у вас немає часу рахувати калорії або ходити в спортзал, але ви хочете схуднути. Існує ефективне рішення, яке називається баріатричною хірургією. Він спрямований на звуження просвіту шлунка та/або зменшення всмоктування поживних речовин. Для цілей процедури є деякі свідчення, розроблені міжнародними організаціями. Якщо індекс маси тіла більше 35-40 та ожиріння супроводжується супутніми захворюваннями, сміливо звертайтеся до баріатра.

Види найпоширеніших оперативних втручань, що сприяють лікуванню:

 • внутрішньошлунковий балон;
 • пов'язка;
 • дренування шлунка (рукав);
 • сортування шлунково-кишкового тракту.

Внутрішньошлунковий балон

Новий, але ефективний метод схуднення. Вищезгадана ендоскопічна маніпуляція допомагає набути здоров'я і значно схуднути. Він вимагає прямого хірургічного втручання чи анестезії. Вся процедура проводиться під наркозом та викликає лише незначний дискомфорт. Це займає близько 20 хвилин і вже за кілька годин ви можете залишити медичний заклад. Контейнер, опущений у шлунок, представлений силіконовою кулькою, своїми розмірами він заповнює більшу його половину. Завдяки наявності стороннього предмета почуття ситості настає набагато швидше, а порція, що споживається, значно зменшується. Завдяки цьому досягаються чудові результати. За 6 місяців губиться від 15 до 40 кг залежно від ступеня ожиріння. Зниження зайвих кілограмів дуже суттєве порівняно з традиційними методами. При складному поєднанні балона в шлунку і правильної дієти можна досягти ще більших успіхів. Ви не можете використовувати метод для людей з історією:

 • операції на шлунку;
 • вагітність;
 • деякі захворювання шлунково-кишкового тракту;
 • систематичний прийом препаратів, що подразнюють слизову оболонку травного органу;
 • індекс маси тіла менше 30;
 • цироз печінки;
 • пристрасть до наркотиків або алкоголю.

Бандаж для шлунка

Під час своєї роботи фахівець встановлює пов'язку на епігастрій. На верхню частку шлунка надягають кільце, створюючи звуження в 1 см. Шлунок стає схожим на пісочний годинник, у його верхню частку міститься не більше 20 мг. Потрапляючи в таку кишеню, навіть невелика кількість їжі моментально викликає почуття ситості, тому людина не може з'їсти багато разів. Різко знижується споживання їжі та відбувається втрата ваги.

Гідравлічна система бандажу дуже легко регулюється. Під шкірою живота знаходиться пристосування, до якого можна додати або зменшити кількість рідини. Від цих маніпуляцій залежить величина просвіту у шлунку. Після операції хворому слід рекомендувати дотримуватись дієти, тобто забороняється одночасно вживати тверду їжу та рідини. Сучасна медицина дозволяє накладати кільце без розрізу, використовуючи кілька проколів, що значно скорочує травматизм та реабілітаційний період.

Резекція шлунка

Хірургічне втручання, що полягає у віддалення значного фрагмента епігастрію таким чином, що його розміри зменшуються, але фізіологічні функції не порушуються. Після дренуючої резекції шлунка шлунок нагадує довгастий кишечник обсягом близько 100 мл. Їжа довго не затримується і всі поживні речовини виходять назовні. У віддаленому фрагменті знаходиться зона, яка відповідає за почуття голоду. В результаті зникає потреба в постійному прийомі їжі, зменшується її обсяг, і людина втрачає вагу, часто без рецидивів. Найпопулярніший спосіб скинути до 60% зайвої ваги. Підходить для використання на широкому колі осіб незалежно від віку. Спочатку дуже важливо дотримуватися режиму прийому їжі та пиття. Протягом перших 14 днів дозволено лише рідку їжу. Повністю виключається борошняне, рекомендується часте харчування невеликими порціями (за раз дозволяється з'їсти трохи більше 150 г). Правильне харчування рекомендується починати з третього тижня для закріплення найкращого результату.

Шунтування шлунка

є комбінацією двох механізмів, спрямованих на значне зниження ваги. Всмоктування калорійних речовин знижується через зупинення функцій відділу тонкої кишки (мальабсорбція) та зменшення обсягу шлунка. Сучасна медицина використовує лапароскопію даного виду втручання. Невеликий шлуночок обсягом до 50 мл створюється шляхом перетину органу зверху. Потім до неї підшивають петлю тонкої кишки (з'єднання називається анастомозом). Шлунок продовжує виробляти шлунковий сік, але починає взаємодіяти з їжею після того, як вона проходить через шлуночок та петлю, що означає, що поглинається менше калорій та поживних речовин. Кількість їжі, що з'їдається, зменшується, у багатьох випадках виникає огида до солодкого. В результаті пацієнт втрачає до 70% своєї ваги. Успіх закріплюється надовго і навіть залишається назавжди.

При виборі методу, що допомагає схуднути, важливо пам'ятати головне правило, що тільки досвідчений фахівець зможе без особливої шкоди провести цей вид втручання на організмі. Якою б складною не була операція, вона потребує певних навичок та практики. Обов'язково дослухайтеся всіх рекомендацій лікарів, переходьте на правильне харчування і не зловживайте їжею. Перелічені методи лікування ожиріння досить ефективні, після чого самопочуття покращується, а набуті захворювання разом із зайвими кілограмами зникають або зводяться до мінімуму. При достатньому медичному обстеженні не повинно бути якихось суттєвих негативних побічних ефектів. Баріатрія – ефективний метод схуднення. Але що таке словесний опис порівняно з красивою, здоровою та привабливою зовнішністю!

Наше відділення


Online консультація 24/7