Іванько Олександр Вікторович
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи - 25 років.
Доцент кафедри хірургічних хвороб та заслужений лікар України.
У шлунок через стравохід поміщають спущений силіконовий балон, а потім за допомогою катетера заповнюють його сольовим розчином (400-700 мл), пофарбованим в блакитний колір. Балон займає багато місця та тисне на стінки органу, чим зменшує апетит та сприяє швидкому насиченню.
Через півроку шлунковий балон необхідно прибрати – з часом організм звикає до стороннього предмету і лікувальний ефект зменшується.
За пів року змінюється режим харчування та формуються нові харчові звички. В результаті вдається позбутися 30-40% зайвої ваги, що значно знижує ризик розвитку супутніх патологій: цукрового діабету 2 типу, гіпертонії, високого гемоглобіну, неалкогольної жирової хвороби печінки, обструктивного апное сну, інсульту.
Основні переваги:
Головний недолік – для досягнення стійкого результату необхідно змінити раціон та вести
активний спосіб життя.
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи - 25 років.
Доцент кафедри хірургічних хвороб та заслужений лікар України.
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи – 40 років.
Міжнародні сертифікати:
✔MGB Bronze Certification Course 2018,
✔Operations kurs Master Class
✔Bariatrische Ghirurgie 2018, 2019
Операція рекомендована при ожирінні І ступеню (індекс маси 30-35 кг/м 2 ), якщо відсутній ефект від консервативних методів боротьби з зайвою вагою (дієти, фізичних навантажень, медикаментів). Також її використовують в якості первинного етапу для зниження ваги при ожирінні ІІІ ступеню (індекс маси тіла більше 45 кг/м 2 ).
Не можна проводити операцію при індивідуальній непереносимості силікону, дефектах або хворобах органів травлення, раніше перенесених операціях, вагітності, алкоголізмі, важких психічних захворюваннях, булімії та інших розладах харчової поведінки.
Балон за допомогою спеціального інструменту проколюють, щоб звільнити від вмісту. Коли він втратить пружність, виймають через стравохід. Процедура займає 15-20 хвилин.
Дуже рідко (один випадок із тисячі), але такі ситуації трапляються. Свідоцтво наявності течі в балоні – блакитний колір сечі (із-за потрапляння в неї фарбованої рідини). В такому випадку необхідно відразу ж звернутися до лікаря – спущений балон здатен спричинити кишкову непрохідність.
Так, можна, але цей варіант має декілька недоліків:
В більшості випадків присутність балону пацієнти переносять добре. В перші дні можуть виникати дискомфорт, нудота, блювота, але через декілька днів вони проходять. Якщо ж неприємні відчуття не зникають протягом тижня, що буває дуже рідко, балон слід видалити.