Історія лікування ожиріння за допомогою установки внутрішньошлункового балона.

Автор: Анна Володимирівна, м. Львів.

Мене звуть Ганна. І свою історію я почну з розповіді про себе. Мені 27 років. Все життя мала зайву вагу, але після 25 років почала важити ще більше. При зростанні 164 см моя вага становила трохи більше 100 кілограмів. Я не могла повноцінно жити. Швидко втомлювалася, боролася з задишкою та проблемами із серцем. Спробувала багато способів схуднення, але мало що допомагало. Минулого року я зважилася на встановлення внутрішньошлункового балона. Це складна процедура, на яку мало хто йде, але я просто не могла жити зі своєю вагою та ненависним відображенням у дзеркалі.

Минулої весни звернулася до клініки. Процедура на той момент коштувала близько 35 тисяч гривень. Усі робили під наркозом. Відходила від нього складно. Два дні не могла підвестися, але потім стало краще. За кілька днів мене відпустили додому, давши рекомендації. Жодних крапельниць не встановлювали, ліки теж не виписували. Спочатку була сильна я нудота і сухість у роті. Я дуже хотіла пити, але вода не йшла. Шлунок наче не приймав її. Через два дні я вирішила випити курячий бульйон. Стало лише гірше. Пізніше дізналася, що в такому разі краще вживати кисіль. І ось він був прийнятий організмом на ура. Як тільки мені хотілося пити, одразу робила собі кисіль.

Якщо говорити про симптоми, то окрім нудоти була сильна печія. Навіть Омез не помагав. І іноді блювання. У такому стані я прожила тиждень. Було дуже складно, але я мала надію на те, що всі мої страждання пройдуть не дарма. Через тиждень я встала на ваги та (о диво!) мінус 6 кілограм. Я не могла повірити в це. Та ще й симптоми поступово почали відступати. Щоправда, щоб вони знову не повернулися, необхідно було правильно харчуватися і не переїдати. Я їла чотири рази на день по 150 грн. Їла більше, то відразу починав хворіти на живіт і нудило.

До речі, якщо ви вважаєте, що поставите внутрішньошлунковий балон і забудете про здоровий спосіб життя, то глибоко помиляєтеся. Так, серйозним спортом необов'язково займатися, але хоч якась фізична активність має бути. Просто для свого здоров'я. Що стосується харчування, то бажано дотримуватися дієти. Хочете ви чи ні, а все одно доведеться їй відповідати. Звісно, не у всіх виявляються сильні симптоми. Хтось спокійно уплітає собі булочки. Але я так не могла. Сиділа на кашах та дієтичних бульйонах.

Коли чую від людей, що для схуднення потрібно займатися спортом і менше їсти, одразу злюся. Вони поняття не мають, що деякі люди можуть мати проблеми з організмом. І такі дії ні до чого не призведуть, окрім стресу. Трапляються випадки такі, як у мене, коли без хірургічного втручання нічого не вийде.

Хотіла б ще зазначити, що встановлення внутрішньошлункового балона набагато безпечніше, ніж той самий бандаж або резекція. Але не варто думати, що і він вирішення всіх проблем. Якщо не переглянути харчові звички, він мало чим допоможе. До того ж після видалення внутрішньошлункового балона вага може швидко повернутися. Тому раджу попрацювати ще й зі своїм мисленням. Я настільки сильно хотіла схуднути, що була готова на все. Навіть на відмову від всяких смакот. На це багато в чому вплинув період, коли у всій красі виявлялися симптоми після встановлення внутрішньошлункового балона. Я, мабуть, звикла мало їсти. І після його видалення продовжила харчуватися практично також. До цього нічого не могло змусити мене їсти менше.

Пройшло кілька місяців з того часу, як мені видалили внутрішньошлунковий балон. Зараз я важу 70 кілограм. Тобто я позбулася 30 кілограм. Вважаю це розкішним результатом. Звичайно, вважаю, що немає межі досконалості. Мені є над чим працювати. Але з такою вагою я можу впоратися сама. Якість життя однозначно покращала. Я почала відчувати легкість. Ставлення до харчування і себе повністю змінилося. Думаю, що всі ці страждання коштували того, що я отримала. Я однозначно рекомендую внутрішньошлунковий балон, але тільки тим, хто усвідомлює всі симптоми та побічні дії. Бажаю всім досягати результатів та не боятися йти на серйозний крок!

Наше відділення


Online консультація 24/7