Іванько Олександр Вікторович
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи - 25 років.
Доцент кафедри хірургічних хвороб та заслужений лікар України.
Міні-гастрошунтування – спрощена методика класичного шунтування шлунку. Це універсальна баріатрична операція, яку рекомендують не тільки при ожирінні, а й при метаболічному синдромі. Також це операція №1 для худих пацієнтів з цукровим діабетом другого типу, так як вона дозволяє позбутися від хвороби, не втрачаючи вагу.
Під час операції хірург відокремлює (не прибігаючи до резекції) більшу частину шлунку, утворюючи невеликий резервуар об’ємом близько 50 мл. Потім він формує анастомоз (з’єднання) між новоствореним шлуночком та тонким кишечником на відстані 15-30 см від його початку, чим повністю чи частково виключає з травного процесу дванадцятипалу кишку та змінює шлях проходження їжі через шлунково-кишковий тракт.
Відстань анастомозу (вона впливає на ступінь схуднення) підбирають індивідуально для кожного пацієнта з врахуванням наявності цукрового діабету та індексу маси тіла.
В результаті зменшення розмірів шлунку пацієнт споживає менше їжі, швидко досягаючи відчуття ситості. Завдяки виключенню з травного процесу частини тонкої кишки вдається обмежити всмоктування поживних речовин, нормалізувати вуглеводний обмін та активувати синтез інсуліну.
Завдяки операції вдається досягти 3 ефекти:
Ексклюзивна перевага методу – можливість позбутися цукрового діабету без втрати ваги, що особливо актуально для худих пацієнтів. Досягти нормалізації цукру в крові вдається у 95% випадків.
Додаткові переваги:
Головний недолік – необхідність довічного споживання вітамінів та мінеральних елементів, постійний лабораторний контроль їх концентрації в організмі.
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи - 25 років.
Доцент кафедри хірургічних хвороб та заслужений лікар України.
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи – 40 років.
Міжнародні сертифікати:
✔MGB Bronze Certification Course 2018,
✔Operations kurs Master Class
✔Bariatrische Ghirurgie 2018, 2019
Операцію рекомендують при ожирінні, яке супроводжується з діабетом 2 типу. Також вона принесе користь людям, у яких немає зайвої ваги, але діагностований цукровий діабет чи метаболічний синдром.
Операцію не можна проводити при цукровому діабеті 1 типу, виразці шлунку, туберкульозі, печінковій та нирковій недостатності, злоякісних пухлинах, психічних розладах, вагітності та годуванні груддю.