Наші особливості:

Малоінвазивні операції

Зниження ризику післяопераційних ускладнень внаслідок незначного травмування організму.

Комфорт

Зручні палати стаціонару обладнані душовими, системою виклику персоналу.

Висококваліфіковані лікарі

На рахунку хірургів тисячі успішних операцій.

Біліопанкреатичне шунтування – операція, яка об’єднує два механізми, направлені на позбавлення від зайвої ваги:

Під час хірургічного втручання виконують резекцію частини шлунку, щоб зменшити його об’єм. Додатково виключають з процесу травлення значну ділянки (близько трьох четвертей) тонкого кишечника, чим викликають мальабсорбцію – погіршення всмоктування поживних речовин.

Хірург робить кілька проколів в епігастральній області, видаляє частину шлунку, а з того, що залишилось, формує трубку об’ємом в 200 мл. Потім він відсікає дванадцятипалу кишку та підшиває новостворений шлунок до збереженої частини тонкого кишечнику.

На наступному етапі проводять реконструкцію кишечника – відокремлену частину кишки (вона доставляє жовч та панкреатичний сік – ферменти, які необхідні для травлення) з’єднують з кінцевим відділом тонкого кишківника. Саме в цій частині травного тракту у подальшому буде проходити процес травлення. Спожита їжа буде підходити через аліментарну петлю, а ферменти – через біліопанкреатичну петлю.

Після операції довжина ділянки тонкого кишечнику, в якій розщепляються та всмоктуються компоненти їжі, зменшується в кілька разів (від кількох метрів до половини метра), із-за чого більша частина харчової маси потрапляє в товстий кишечник та виводиться із організму неперетравленою.

Результати операції

Завдяки хірургічному втручанню вдається в 4-5 разів зменшити об’єм страв, які з’їдає людина, та істотно знизити засвоєння спожитих калорій, що призводить до постійної та ефективної втрати ваги.

До того ж біліопанкреатичне шунтування діє на гормони кишечника та центр насичення, чим позбавляє від почуття голоду та контролює концентрацію цукру. Більшість діабетиків після операції відмовляються від інсулінових ін’єкцій та ліків для зниження рівня цукру в крові.

Біліопанкреатичне шунтування: плюси та мінуси

До безперечних переваг цього методу належать:

  • позбавлення від зайвої ваги;
  • нормалізація обміну речовин;
  • відсутність обмежень у харчуванні;
  • мінімальний ризик післяопераційних ускладнень;
  • позбавлення наявних ускладнень ожиріння та супутніх захворювань.

Біліопанкреатичне шунтування характеризується найвищою стійкістю результату в порівнянні з іншими техніками. Особливо ефективне для людей, які вживають у надмірних кількостях висококалорійну їжу, із-за чого інші методи баріатрії, при яких тільки зменшують шлунок, виявляються недостатньо результативними. Але цей спосіб має і недоліки:

  • хронічний дефіцит вітамінів та мінеральних елементів, що потребує постійного контролю та корегування їх вмісту в організмі;
  • необхідність регулярних візитів до гастроентеролога та хірурга;
  • вищі показники післяопераційних ускладнень в порівнянні з іншими методиками.

Протягом 1-2 років після хірургічного втручання протипоказана вагітність.

Наші відгуки

Всі відгуки

Наші спеціалісти


Трепет Сергій Олегович

Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи – 40 років.

Міжнародні сертифікати:
✔MGB Bronze Certification Course 2018,
✔Operations kurs Master Class
✔Bariatrische Ghirurgie 2018, 2019

Наші сертифікати


Наше відділення


Online консультація 24/7

Часто запитують


Операцію рекомендують, якщо пацієнту необхідно швидко та істотно знизити масу тіла, а консервативні методи не надають бажаного ефекту. Найчастіше її проводять людям, у яких важка (індекс маси тіла більше 40 кг/м 2 ) форма ожиріння супроводжується супутніми патологіями (цукровим діабетом 2 типу, гіпертонією, артритом, синдромом обструктивного апное, підвищеним рівнем холестерину).

Протипоказана операція при виразці шлунку, печінковій та нирковій недостатності, туберкульозі, цукровому діабеті 1 типу, ракових захворюваннях, психічних порушеннях, вагітності та лактації. Хірургічне втручання (за виключенням окремих випадків) не проводять людям у віці від 18 до 65 років.

Біліопанкреатичне шунтування допомагає схуднути на 80-90%. При цьому близько 70% ваги вдається втратити протягом перших 16-18 місяців.