Іванько Олександр Вікторович
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи - 25 років.
Доцент кафедри хірургічних хвороб та заслужений лікар України.
Під час операції із процесу травлення виключають клубкову кишку – кінцеву третину тонкого кишечнику. Саме в цій ділянці травного тракту всмоктується 90% жирів.
Хірург розтинає клубову кишку, закриває її дистальний кінець та накладає анастомоз у місці з’єднання з товстим кишечником. В результаті їжа обходить ділянку, в якій відбувається всмоктування жирних кислот, що істотно зменшує кількість калорій, які потрапляють в організм. При цьому в організмі пацієнта значно (на 35-38%) знижується рівень ліпопротеїнів низької густини.
Внаслідок виключення клубової кишки чотирикратно усиляється екскреція (виведення) жовчних кислот, що призводить до більш швидкого перетворення холестерину в жовчні кислоти та сприяє компенсаційному прискоренню синтезу холестерину. В той же час збільшується потреба в холестерині з боку клітин печінки.
Завдяки частковому ілеошунтуванню вдається позбавитися зайвою ваги та досягти стійкої ремісії у людей, які страждають від гіперхолестеринемії (характеризується високим рівнем ЛПНГ) та цукрового діабету. У діабетиків значні покращення спостерігаються у 45-75% випадків. Часткове шунтування: плюси та мінуси Основний ефект від операції – нормалізація обміну жирів в організмі, що дає можливість відкоригувати дісліпідімію та цукровий діабет.
До недоліків відносяться:
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи - 25 років.
Доцент кафедри хірургічних хвороб та заслужений лікар України.
Лікар хірург вищої категорії. Кандидат медичних наук. Стаж роботи – 40 років.
Міжнародні сертифікати:
✔MGB Bronze Certification Course 2018,
✔Operations kurs Master Class
✔Bariatrische Ghirurgie 2018, 2019
Операцію рекомендують людям з незначним ожирінням, яке супроводжується метаболічними порушеннями (дісліпідемія, цукровий діабет 2 типу). Найчастіше її проводять людям з діагностованою сімейною гіперхолестеринемією, яка не піддається традиційному лікуванню.
Протипоказана операція при захворювання органів травного тракту, психічних розладах, алкоголізмі, вагітності та лактації. Не проводять операцію і при морбідному ожирінні – важкому стані, при якому індекс маси тіла перевищує 40 кг/м 2 . В таких випадках не вдасться досягти бажаного результату.