Author Image

Свій відгук та історію лікування надіслала нам Анастасія Нікітіна, м. Київ.

Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star

Відгук лікування ожиріння, операція - шлункове шунтування

Як і будь-яка жінка я хотіла виглядати красиво і сексуально, одягати речі по фігурі, а не ті "мішки", які могли на мене налізти. Я дуже довго думала, боялася, але все ж таки зважилася на баріатричну операцію, яка показана для людей при сильному ожирінні. На той момент (це було півроку тому) моя вага складала 138 кілограм при зростанні 171 см.

Коли показано баріатричну операцію

У клініці, куди я звернулася, лікарі сказали мені, що для баріатричної операції (причому будь-якого виду) потрібно відповідати як мінімум кільком параметрам. Наприклад, такий спосіб лікування ожиріння протипоказаний дітям віком до 16-18 років, а також ІМТ (індивідуальний індекс маси тіла) має бути близько 40 і вище. Загалом, щоб просто схуднути на кілька кілограмів такий спосіб явно не підходить. Хоча б тому, що він призначається людям, які не можуть самостійно взяти себе в руки, хворіють на хронічні захворювання, а ступінь ожиріння настільки високий, що загрожує здоров'ю і може викликати супутні хвороби.

Так, забула уточнити: баріатрична операція - це загальна назва всіх видів хірургічних втручань, які спрямовані на лікування ожиріння. Наприклад, часто під “баріатричною операцією” мають на увазі зменшення шлунка хірургічним шляхом.

Особисто мені робили шлункове шунтування. Його порекомендував мій лікар, оскільки такий вид баріатрії більше підходив особисто мені через цукровий діабет.

Що таке шлункове шунтування

При шлунковому шунтуванні невеликий шлунковий мішок формується шляхом поділу верхньої частини шлунка і з'єднання його з резецированным кінцем худої кишки, - так що їжа проходить в обхід шлунка і верхньої частини тонкої кишки, тим самим штучно зменшуючи розмір шлунка і викликаючи свого роду мальабсорбцію. Шлункове шунтування вважається найбільш оптимальним методом лікування у пацієнтів з високим ступенем ожиріння, що посилюється цукровим діабетом та іншими захворюваннями, що загрожують життю.

Зовсім грубо кажучи, створюється новий шлунок, який працює в обхід старого органу. Він набагато менше, тому людина хоче менше їсти (тепер я постійно забуваю про це), а почуття ситості триває значно довше.

Чи все так легко і безтурботно?

Якщо не говорити про те, що щось може піти не так під час операції, ризик летального результату і так далі, то головна проблема гастрошунтування — перитоніт.

Перед шунтуванням я шукала багато інформації про саму операцію, як вона робиться, і які побічні ефекти має. Так ось, виявилося, що при неякісно виконаній роботі може виникнути витік всього вмісту зі шлунка. Помітити це на ранніх етапах практично неможливо. Але найгірше те, що цей “витік” викликає перитоніт.

Перитоніт - це запалення очеревини, гладкої мембрани, яка вистилає порожнину черевної порожнини. А якщо говорити простіше, то 30-40% — ймовірність смерті.

Причому страшно те, що дізнатися про це можна тільки коли з'явиться різкий біль у шлунку. Але, на щастя, мені пощастило і поки що минуло 6 місяців з моменту операції, жодних подібних інцидентів у мене не було.

Але, як сказав мені лікар, таке відбувається не тільки через неякісну роботу хірурга. У 50% випадків все залежить від пацієнта. Наприклад, якщо він нехтував показаннями лікарів або дієтою, яка є обов'язковою у післяопераційний період.

Які рекомендації мені дав лікар

  • Дотримуватися дієти: 1-2 тижні після операції можна вживати тільки рідку їжу (але краще цей момент уточнити конкретно у свого лікаря, оскільки все залежить від баріатрії, яку проводили особисто вам).

  • Пити достатньо води на день, виходячи зі власної норми (30-40 мл на 1 кг ваги)

  • Рекомендується багато ходити пішки або хоча б 2 км на день — це стимулює роботу ШКТ.

  • Не можна піднімати тяжкості (більше 10-15 кг) протягом перших шести тижнів після операції.

Також обов'язково спостерігатися у лікаря після операції кожні 2 тижні в перші 3 місяці після операції, а потім 2-3 рази на рік.

Всі відгуки




Наше відділення


Online консультація 24/7