Author Image

Свій відгук та історію лікування надіслала нам Аліна Олексіївна, м. Житомир.

Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star Rating Star

Хотіла б поділитися своїм відгуком щодо перенесеної мною операції з приводу лікування ожиріння. Можливо, хтось сумнівається, чи варто вирішуватися на такий крок. Сподіваюся, що моя історія допоможе комусь прийняти вірне рішення.

Почалася моя історія з далекого 2014 року, коли в моїй сім'ї сталася трагедія - я втратила близьку людину. Цю втрату я пережила дуже важко (припинила навчання, роботу, перестала спілкуватися з багатьма друзями та родичами). Сама не помітила, як набрала спочатку 12 кг, потім ще близько 7 кг, і потім ще близько 8 кг. Коли я трохи прийшла в норму (це сталося лише у 2017 році), я намагалася схуднути. Сідала на дієти, встановлювала жорсткі обмеження, але постійно розривалася, лаяла себе і так далі. Час плинув, а я лише набирала вагу (ще близько 10 кг).

Отже, 1 листопада 2021 року на календарі. Моя вага тоді становила 101 кг, а зріст - 155 см. А мені всього було 25 років! Я купувала курси у дієтологів, знову сідала на дієти, голодувала. Найкращим результатом самостійного схуднення було 6 кг, але ці кілограми швидко поверталися. Самій схуднути мені майже не вдавалося... Чесно кажучи, я була на межі відчаю, мені була поставлена діагноз депресії. Мої близькі не знали, як допомогти.

Я активно вивчала методи схуднення, але оперативне втручання мене дуже лякало. Якось, зрозумівши, що так продовжувати не можна, я поїхала до клініки на консультацію. Потрапила до чудового лікаря, який простою мовою (а я далека від медицини) пояснив мені всі методи операції, розповів про підготовку до операції, проходження операції, про період відновлення і, головне, допоміг подолати мої страхи! Я задавала багато питань, які напередодні записала, консультація тривала довго, ми обговорили кожну деталь цього важливого для мене кроку в житті.

День операції... Ми з моїм лікарем обрали методику "Шунтування шлунка". Хвилювання було неймовірним. Дуже рада, що розповіла про майбутню операцію своїм рідним і близьким, оскільки їхня підтримка була дуже важливою. Операція пройшла успішно. Так як у мене досить низький болісний поріг, перші дві доби мені було важко. Були болі, неприємні відчуття, невелика нудота, навіть вода викликала блювоту. Мені призначили болютикільні засоби, і лише на третій день я обійшлася без них. Протягом першого тижня болі тривали, я намагалася рухатися, поступово починала їсти (дуже обережно). Часто мені було зле навіть після води, було печія. Але мене добре підтримували медичні сестри та персонал клініки, за що я їм дуже вдячна! Протягом першого місяця мені було складно звикнути до нового обсягу порцій, кілька разів було погано, але я дотримувалася визначених порцій.

На даний момент від дня цієї важливої операції минуло майже 3 місяці. Що я зрозуміла? Найскладнішими були перші два тижні після операції, тому що потрібно було адаптуватися до нового способу життя, нових правил харчування, все було новим. Але я завжди розуміла, на що йду. Хірургічне втручання - серйозний крок, кожен метод має свої позитивні та негативні сторони, і без цього не обійтися. Головне - знайти доброго лікаря, відмінну клініку, щоб бути впевненою в якості наданої допомоги.

Наразі, після трьох місяців нового життя, я можу стверджувати, що не жалкую про своє рішення. Мої близькі кажуть, що я абсолютно інша людина, мої очі сповнені любові до життя, до себе. Моя вага продовжує зменшуватися, я оновлюю гардероб, і мене особливо радує той факт, що тепер мені не соромно гуляти на вулиці, я відчуваю себе гідною. Особливо приємно придивлятися до старих речей, колишній одязі, і не вірити, що деякі з них були мені малі, а зараз вони мені великі! Я активно проводжу час на вулиці, прагну жити, розвиватися, і мрію про сім'ю та дітей. Також, нарешті, я можу мислити про майбутнє материнство без страху для свого здоров'я (після закінчення відновлювального періоду, звісно). Наразі моя вага складає 82 кг, я продовжую схудати, дотримуючи рекомендацій мого лікаря, спроби бути в межах КБЖУ, і час від часу дозволяю собі маленькі гріхи у харчуванні.

Шкода, що я раніше не надала ваги цьому рішенню. Так, треба було бути готовою до побічних ефектів та періоду відновлення. Кожна особа повинна самостійно вирішити, чи готова вона до такого випробування (це, на мою думку, справжнє випробування на міцність). Я вважаю, що це було виправдано, оскільки цей метод схуднення дав мені новий шанс на життя. Я хочу щиро подякувати моєму чудовому лікареві, медичному персоналу і всім працівникам клініки за чуйне та дбайливе ставлення під час підготовки до операції і під час реабілітації. Легкого схуднення всім, будьте здорові!

Всі відгуки
Наше відділення


Online консультація 24/7